SDH DOLNÍ JIRČANY

Hasiči - Dolní Jirčany...pro vaši bezpečnost

Dračí lodě

8.8.2009, nás pozval kolega ostravaček, na závody dračích lodí do Štěchovic. Doplnili jsme posádku místních hasičů a vznikla tak posádka o složení SDH Štěchovice, HZS Jílové, SDH Jílové, SDH Luka a pánové Kufírek a Raušev z SDH Jirčany. Vzhledem k velké konkurenci zkušených družstev jsme obsadili čtvrté místo ale svojí kůži jsme nedali vůbec zadarmo. Příští rok opět přijedeme.

Jílovské kolečko

25.7.2009 jsme sebrali odvahu a v manším počtu se přihlásili na  cyklo podnik jílovských hasičů zvaný Jílovské kolečko. Po rozcvičce slečny Erbanové jsme jeli do Chotouně, kde byla jízda zručnosti. Další soutěží byl hod kolem do dálky, hledání pívních plechovek, jízda do vrchu a poslední smrtelná dávka byl výjezd Kocourským údolím. Jinak bezva parta, hudba, jídlo ale nejkrásnější byla ta trasa... nikdo v těch místech ještě nebyl. Dáme si to ještě jednou mimo závod. A příští rok opět!

Naši závodníci: 2 x Burián, 2 x Přibyl a Jirka Hofírek

Foto:

První kolo PS - Dolní Jirčany

V deštivém počasí  jsme 15.5.2009  odcvičili první kolo PS za účasti sborů 12. okrsku. Po zbytečných sporech ohledně pořadové přípravy došlo k samotnému provedení útoků. Obsadili jsme první místo, časem 19:50. Druhé družstvo se umístnilo na čtvrtém místě, časem 29:25. Z družstev žen zvítězilo družstvo ze Psár, časem 23:52s. Pořadovou přípravu jsme odmítli cvičit.

Brdská liga - Bojanovice

Naše A družstvo se 10.5.2009  zůčastnilo jednoho závodu ze seriálu Brdské ligy v Bojanovicích. Umístnili jsme se na třetím místě.

Noční soutěž PS - Třebonice

První letošní soutěží v požárním sportu byla naše účast na noční soutěži v pražských Třebonicích. Závodili jsme s jedním družstvem na jeden požární útok na 2 B hadice. Časem 20:50s jsme se umístnili na druhém místě. Další družstva byla z Prahy a blízkého okolí.

Jarní splutí Sázavy  Foto na:   www.buru.rajce.net

Sportovní klub HZS Praha pořádal 16.4.2009 první ročník vodácké soutěže Jarní splutí Sázavy. Závod byl určen pro příslušníky HZS, PČR a SDH. Přihlásili jsme dvě posádky ve třídě R4. Pánové Burián, Kufírek, Zela, Šťastný, 2 x Raušev, 2 x Přibyl neskončili první, ale taky ne poslední. Hlavně že jsme přežili...

O pohár ředitele HZS Praha – Rokytnice nad Jizerou. stejná.

Složení sportovního družstva A

První proud - Vanna nebo Zezníke

Druhý proud - Dědeček

Rozdělovač - Zindulka

Béčka - Machil

Sání - Hofri a Tomulka

Strojník - Příba

Noční soutěž - Sloup

V sobotu 6.9.2008 se naše sportovní družstvo zůčastnilo zajímavé spotěže v obci Sloup. Místní SDH pořádal noční požární útok, dle stanov požátrního sportu. V konkurenci třinácti soutěžících družstev, jsme obsadili krásné první místo. Děkujeme místním hasičům za uspořádání této soutěže a za kamarádské prostředí, které tuto událost provázelo.

Nohejbal - Klínec

Naše nohejbalové družstvo ve složení: Hofírek Jiří, Raušer David a Burián Ladislav se zůčastnilo 6.9.2008 nohejbalového turnaje v Klínci. V tvrdé konkurenci obsadili naši borci předkvapivé třetí místo. Gratulujeme!

Memoriál Josefa Holečka Praha Třebonice.

Změřit si sílu s pražským dobrovolným sborem je pro nás vždy velkou výzvou. Jednou z těchto soutěží je právě tento memoriál pořádaný SDH Třebonice, letos 13.9.2008. Provádí se požání útok a štafeta 4 x 100 metrů. V konkurenci sborů z Řep, Řeporyj, Zličína a dalších SDH Praha , jsme obsadili součtem časů celkově první místo. První v útoku a druhé místo za Zličínem. Děkuji našim závodníkům za skvělé umístnění. Dle naších zpravodajců se této akce zůčastnili i Hegmen, Svářečka, Taz, Roleta a Antoška... Rádi je uvidíme i příští rok.

Memoriál Jaroslava Štíbra

Letošní ročník této soutěže pořádal sousední sbor SDH Psáry, bohužel poprvé bez účasti spřátelených sborů mimo okrsek. Po dlouhé době nečinosti jsme těsně před soutěží dali dohromady dvě soutěžní družstva. Jednalo se o osvědčené družstvo A a nesecvičené družstvo B, složené z nováčků. Toto družstvo si požární útok nacvičilo před soutěží pouze dvakrát. Výsledek byl ohromující. Družstvo A se umístnilo na očekávaném prvním místě a družstvo B na druhém místě. Opravdu nečekaný úspěch. Jelikož se z našich řad ozývají hlasy o inovaci či zpestření této soutěže, rouhodli jsme se do dalších ročníků soutěžit s PS - 8 a brát tuto soutěž spíš jako přátelské setkání a dát tím možnost jiným sborům umístnit se v první trojci. Děkuji všem našim hasičům za vzornou reprezentaci našeho sboru.

19.1.2009. pořádal Sportovní klub HZS Praha, společně s GŘ Praha, první ročník tohoto závodu v lyžařském slalomu. Dobře se umístnil náš reprezentant Jirka Hofírek, kterého jsem telefonicky vyzpovídal. Tady je slíbený článek.

O tomto závodu jsem se dozvěděl od Pešuldy. Zprvu jsem váhal, ale Burák mi přinesl propozice a já se přihlásil. Jen to zkusit, bude dobrá parta tak uvidíme. Ráno mne naložili profíci z Jilového. Jel i Smolda a Zdenda z Luk. Startovné bylo 650.- Kč a obsahovalo permanentku na vleky plus oběd. Po příjezdu jsem byl překvapen velkou účastí na tomto prvním ročníku. Jen v mojí kategorii, tedy do 45 let nás bylo 57. Následovaly ženy a muži nad 45 let. Závod se jel na dvě kola, po prvním se měnila trať. Čas z obou kol se sčítal. Konkurence byl opravdu velká, hlavně na hasičích z Jablonce, Liberce, Turnova bylo vidět, že mají sjezdovku za barákem. Já se moc nepřipravoval, nepočítám li večerní lyžování v Chotouni. Tam jsem byl spíš jako dozor nad p. Burákem, který byl na lyžích po 20 letech, tak jsem ho vyhrabával ze sněhové peřiny. Střelil jsem to opravdu od boku. Trať byla perfektně upravena a vyznačena. Po prvním kole jsem trochu chyboval, napravil jsem to v kole druhém. I tam jsem měl ještě rezervu, ale těch prvních osm bylo opravdu dobře připravených. Jsem velice spokojený s umístněním na devátém místě. Závod byl perfektně připravený, na pohodě se podepsala i kamarádská atmosféra, která je mezi hasiči všude